Jak wysyłać palety kurierem Pall-Ex?

Pall-ex to przewoźnik, który wyspecjalizował się w doręczaniu przesyłek niestandardowych. Bez problemu dostarcza półpalety, palety euro i przemysłowe oraz gabarytowe do odbiorców w całej Europie. Pall-Ex działa od 1996 i przez kilkadziesiąt lat zdobywa kolejne rynki, począwszy od brytyjskiego. Od 2017 prężnie funkcjonuje również w Polsce, dostarczając duże i niestandardowe przesyłki na zlecenie firm i klientów indywidualnych. Dzięki ofercie skrojonej na wymiar oraz niskim cenom cieszy się dużym zaufaniem nadawców i odbiorców, a przez ręce wyspecjalizowanych kurierów Pall-Ex codziennie przechodzą tysiące palet

  Spis treści:
 
 1. Ile kosztuje wysłanie palety? - Pall-Ex cennik
 2. Jak zamówić standardową paletę kurierem Pall-Ex?
 3. Jak wysłać niestandardową paletę kurierem Pall-Ex?
 4. Czego nie można wysyłać paletą Pall-Ex?
 5. Jakie palety można wysłać kurierem Pall-Ex? 
 6. Jak zabezpieczyć towar na palecie wysyłanej Pall-Ex?
 7. Pall-Ex tracking śledzenie przesyłki 
 8. Pall-Ex kontakt i telefon kontaktowy
 9. Oddziały Pall-Ex w Polsce - adresy i dane kontaktowe
 10. Co wysyłać na palecie kurierem Pall-Ex?
 11. Pall-Ex opinie o kurierze
 12. Pall-Ex logo
 13. Pallex czy Pall-Ex? Jaka jest poprawna nazwa?
 14. Najczęściej zadawane pytania o tanie przesyłki paletowe Pall-Ex:

 

Ile kosztuje wysłanie palety? - Pall-Ex cennik

Cena przesyłki Pall-Ex jest zależna przede wszystkim od jej wagi i wymiarów. Poza tym przewoźnik bierze również pod uwagę, w jakich strefach jest zaplanowany odbiór i dostawa. Także stąd biorą się różnice w wycenie jednej palety. Szacunkowo przesyłka na półpalecie kosztować będzie od ok 90 złotych netto (uzależnione od danej trasy). Cennik Pall-Ex jest dość elastyczny i przewoźnik będzie zawsze wymagać od nadawcy podania kodów pocztowych. Jeśli jednak zależy Ci na stałych cenach w całą Polskę skontaktuj się z nami, przedstawimy propozycję. Ci klienci, którzy chcą nadać przesyłkę paletową niestandardową, mogą skorzystać z formularza online. Palety niestandardowe i gabarytowe do wymiaru 240x240 cm lub 300x120 cm można wyceniać i wysyłać bez potrzeby kontaktu z obsługą. Jeśli jednak dla podanych parametrów nie pojawi się oferta automatyczna zapraszamy do kontaktu w celu przedstawienia oferty indywidualnej.

 

Jak zamówić standardową paletę kurierem Pall-Ex?

Żeby zamówić paletę Pall-Ex, nie trzeba nawet wychodzić z domu. Wystarczy wypełnić intuicyjny formularz online w naszym systemie donati24.pl. We wskazane miejsca wpisuje się podstawowe parametry takie jak waga oraz wielkości, a także podaje się dane adresowe. Należy również podać rodzaj wysyłanej przesyłki. Na tej podstawie zostanie przygotowana wycena poszczególnych przewoźników. Po wybraniu interesującej oferty wystarczy uzupełnić dane, zapłacić za usługę i wydrukować list przewozowy, który należy umieścić w odpowiednim miejscu przesyłki. Specjalnie dla naszych klientów został uruchomiony panel „Dokumenty do pobrania”. W nim znaleźć można podpisane listy przewozowe Pall-Ex oraz ewentualne dokumenty zwrotne.

Zamów paletę Pall-Ex online

 

Jak wysłać niestandardową paletę kurierem Pall-Ex?

Za pośrednictwem Pall-Ex można nadać również przesyłki niestandardowe, które wykraczają poza zalecaną wagę, wymiary czy kształt. Tego typu paczki przewozi się na paletach, co gwarantuje im bezpieczeństwo i usprawnia załadunek i rozładunek. Wycena przesyłki niestandardowej Pall-Ex może być przygotowywana na dwa sposoby. W pierwszym przypadku palety niestandardowe i gabarytowe do wymiaru 240x240 cm lub 300x120 cm można wyceniać i wysyłać bez potrzeby kontaktu, korzystając z formularza online. W przypadku braku wyceny automatycznej zapraszamy do kontaktu w celu przedstawienia oferty indywidualnej. 

 

Czego nie można wysyłać paletą Pall-Ex?

Pall-Ex nie przewozi takich towarów jak polskie i zagraniczne pieniądze, akcje, obligacje, czeki, weksle i inne dokumenty zastępujące w obrocie gotówkę oraz metale i kamienie szlachetne. Poza tym zgodnie z wytycznymi nie wolno wysyłać dzieł sztuki, numizmatów i pamiątek historycznych, a także urządzeń, które świadczą o kulturze materialnej i dokumentują poziom nauki i rozwoju cywilizacyjnego. Nie wysyła się Pall-Ex także mienia uszkodzonego, przeterminowanego czy niepełnowartościowego. W katalogu towarów zabronionych Pall-Ex są oczywiście zwierzęta żywe oraz zwłoki i szczątki ludzkie oraz substancje niebezpieczne poza dopuszczonymi towarami ADR. Poza tym nie wysyła się danych zapisanych na nośnikach magnetycznych i optycznych, pojazdów i urządzeń trwale przytwierdzonych do środka transportu.

 

Jakie palety można wysłać kurierem Pall-Ex? 

Przesyłki paletowe Pall-Ex są przewożone na specjalnych drewnianych lub plastikowych podstawach, które są w pewien sposób znormalizowane. Tego typu wzmocnienie sprawia, że ładunki są stabilniejsze, a także się je łatwiej obsługuje na przykład z wykorzystaniem wózka widłowego. Pall-Ex podaje dwa podstawowe rodzaje palet. To model w rozmiarze Euro oraz przemysłowe ze zdefiniowanymi parametrami takimi jaka waga i wysokość. Poza tym można wysyłać również półpalety Pall-Ex o wadze do 200 kilogramów

Pall-Ex dostarcza także palety euro niskie (o oznaczeniu EN). Na tego typu podstawie można zapakować ładunek do wagi 400 kilogramów. Na palecie Euro Lekkiej Pall-Ex (EL) również bez problemu można przewieźć 400 kilogramów, ale przesyłka może być zdecydowanie wyższa – nawet do 220 centymetrów. Ci klienci, którzy szukają bardziej wytrzymałej podstawy mogą sięgnąć po standardowe Euro. To idealna paleta  Pall-Ex dla towarów do 800 kilogramów i wysokości do 220 centymetrów. Inną opcją jest paleta Euro Ciężka do wagi 1200 kilogramów i tej samej wysokości.

Rodzaje palet Pall-Ex

Analogicznie sytuacja prezentuje się w klasyfikacji palet przemysłowych Pall-Ex. To wygodny sposób na transportowanie towarów oraz ich przechowywanie. Dzięki standardowym wymiarom można ich używać na całym świecie, a to obniża koszty transportu i ułatwia cały proces. Paleta przemysłowa Niska Lekka (PNL) jest idealna dla towarów o wadze do 150 kg oraz wysokości do 60 cm. Przemysłowa Niska (PN) przeznaczona jest dla ładunków do 400 kg i wysokość do 220 cm, Przemysłowa (P) udźwignie 800 kilogramów, a Przemysłowa Ciężka (PC) – do 1200kg.

Rodzaje palet przemysłowych Pall-Ex

 

Jak zabezpieczyć towar na palecie wysyłanej Pall-Ex?

Pall-Ex wymaga, by przesyłki były przygotowane do wysyłki i zapakowane w taki sposób, by zminimalizować ryzyko jakichkolwiek uszkodzeń w czasie transportu. Paleta musi być również stabilna. Ładunek można owinąć folią stretch, która musi zostać przywiązana do podstawy palety, a następnie ściśle owinięta wokół towaru co najmniej 3 razy. Można również wykorzystać taśmę bandującą, która spina przesyłkę z paletą Pall-Ex. Jeśli którakolwiek z tych metod jest niewystarczająca, należy zastosować obie. Przy pakowaniu elementów okrągłych trzeba uniemożliwić ich przesuwanie się i następnie spiąć taśmą bandującą. Przesyłki Pall-Ex składające się z kilku różnych towarów trzeba zapakować w taki sposób, by elementy lżejsze ustawiać na cięższych. Jeśli dana paleta nie może być piętrowana, trzeba to zadeklarować poprzez umieszczenie wpisu w instrukcjach specjalnych przesyłki Pall-Ex podczas jej nadawania online oraz oznaczenie jej czerwoną kartką formatu A4. W przeciwnym razie paleta będzie traktowana jako możliwa do piętrowania.

 

Pall-Ex tracking śledzenie przesyłki 

Jedną z popularniejszych opcji dodatkowych jest możliwość śledzenia palety Pall-Ex. Aby sprawdzić aktualny status przesyłki oraz na przykład oszacować, kiedy zostanie ona dostarczona do odbiorcy, wystarczy wejść na formularz online https://www.donati24.pl/zamowienie/monitoring. W odpowiednie miejsce wystarczy wpisać numer przesyłki Pall-Ex podany przy jej wysłaniu.

 

Pall-Ex kontakt i telefon kontaktowy

By wysłać paletę z profesjonalnym przewoźnikiem Palle-ex, wystarczy wypełnić formularz zamówienia dostępny na donati24.pl     . Po wpisaniu podstawowych parametrów przesyłki otrzymamy wycenę poszczególnych kurierów. Sama procedura jest intuicyjna. Kontakt z donati24.pl jest możliwy przez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej: https://donati24.pl/kontakt. Możesz również zadzwonić pod numer telefonu: 736 363 077 lub wysłać mail: kontakt@donati24.pl. Warto skorzystać z tych opcji, szczególnie gdy chcesz nadać przesyłki niestandardowe Pall-Ex, których nie da się wycenić w tradycyjnym formularzu. 

 

Oddziały Pall-Ex w Polsce - adresy i dane kontaktowe

Pall-Ex dysponuje gęstą siecią oddziałów, które są rozlokowane w strategicznych miejscach w Polsce. Dzięki temu wszystkie przesyłki są szybko dostarczane do adresatów, a zarządzanie wszystkimi procesami przebiega bez problemów. Do depotów Pall-Ex codziennie trafiają setki różnorodnych przesyłek, które są przekazywane pomiędzy oddziałami lub do centralnego hubu (magazynu) w Skierniewicach, skąd są rozdysponowane i trafiają do odbiorców.

 

Oddziały firmy Pall-Ex (Depoty):

3 CARGO Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Świerkowicka 36,
43- 502 Czechowice- Dziedzice

 

Donati Sp. z o.o.

ul. Bogumiła Lindego 1C,
30-148  Kraków

 

Pallex 24

ul. Rybickiego 41,
96- 100 Skierniewice

 

Axell Logistics Sp. z o.o.

ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 39,
44- 401 Gliwice

 

M3 Logistic

ul. Armii Krajowej 36,
45- 071 Opole

 

Spedition Dąbrowski Sp. z o.o.

ul. Uczniowska 3,
58- 306 Wałbrzych

 

Leader Logistics Sp. z o.o.

ul. Graniczna 8C,
54- 610 Wrocław

 

PATKIN

ul. Częstochowska 30,
42- 134 Brzezinki

 

OL-TRANS Bernadeta Figarska

ul. Radomska 13,
26- 652 Zakrzew

 

PUH Ryszard Młynarczyk

ul. Turystyczna 11a,
20- 207 Lublin

 

Futura Cargo Sp. z o.o.

Nowe Sady 2,
94- 102 Łódź

 

Kulton Transport Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Polna 1a,
63- 460 Kotowiecko

 

Trans- Mar Mariusz Karwosiński

ul. Spółdzielcza 4,
09- 100 Płońsk

 

Cito Anna Bobulska

ul. Polna 134/136,
87-100 Toruń

 

GAMMA LOGISTICS Sp. z o.o.

ul. Bracka 6/10,
87- 800 Włocławek

 

AC Optima Transport Międzynarodowy Sp. z o.o.

ul. Wichrowa 4,
60- 449 Poznań

 

Axell Logistics Sp. z o.o.

ul. Kolejowa 42,
64- 300 Nowy Tomyśl

 

GOBI Transport Sp. z o.o.

ul. Zimna 1,
65- 001 Zielona Góra

 

Meida S.C.

ul. Gdańska 16b,
70- 789 Szczecin

 

Dariusz Świątek-Zagłoba S. C.

ul. Przemysłowa 6B,
75- 216 Koszalin

 

DDT LOGISTICS Sp. z o.o.

ul. Witebska 1 A, 
85- 759 Bydgoszcz

 

Business Pack Service

ul. Budowlanych 27A,
80- 298 Gdańsk

 

PKS Gdańsk Oliwa S.A.

ul. Sikorskiego 2,
83- 000 Pruszcz Gdański

 

Partner Sp. z o.o.

ul. Towarowa 17a,
10- 416 Olsztyn

 

 

Marks Krzysztof Szulc

Porosły- Kolonia 12m,
16- 070 Choroszcz

 

 

 

Najlepiej zamówić kuriera Pall-Ex przez donati24.pl, korzystając z automatycznego formularza online.

 

Co wysyłać na palecie kurierem Pall-Ex?

Na paletach i półpaletach Pall-Ex można wysyłać różnorodne ładunki, które są dozwolone w transporcie krajowym i międzynarodowym. Klienci korzystają z możliwości, jakie dają dopasowane do potrzeb podstawy i nadają towary o różnej wielkości, kształcie i masie, a także te, które wymagają odpowiedniej troski na każdym etapie transportu. Na palecie Pall-Ex przewieźć można na przykład bele i rolki materiału, materiały budowlane, opakowania, wydawnictwa, artykuły ogrodnicze i metalowe, urządzenia AGD do domów oraz do zastosowań przemysłowych, sprzęt produkcyjny, armaturę, wyposażenie wnętrz i meble. Na paletach Pall-Ex zmieszczą się ładunki o różnej wielkości i nietypowych kształtach, a także te niestandardowe. Bez problemu kurier przewiezie przesyłkę, nawet wówczas gdy towar wystaje poza obrys palety.

 

Pall-Ex opinie o kurierze

Pall-Ex opinie ma bardzo dobre wśród klientów i kontrahentów. Działa w kraju od kilku lat, dostarczając setki przesyłek dziennie, a tym samym stale pracuje na renomę. Zarówno profesjonalni przewodnicy, jak i nowoczesna flota aut i doskonale rozlokowane oddziały Pall-Ex sprawiają, że dostarczanie przesyłek jest szybkie i bezproblemowe. Poza tym przewoźnik oferuje również atrakcyjne ceny. Pall-Ex to jeden z chętniej polecanych kurierów.

 

Logo Pall-Ex wysokiej rozdzielczości do pobrania

Pall-Ex logo

Pall-Ex logo JPG

Pall-Ex logo PDF

 

Pallex czy Pall-Ex? Jaka jest poprawna nazwa?

Poprawną nazwa kuriera to Pall-Ex. Wielu klientów, szczególnie przy wyszukiwaniu oferty firmy pomija myślnik i w internecie znaleźć można również pisownię Pallex. Co istotne, ta potoczna nazwa może się wiązać także z tym, jakie są pełne dane firmy Pallex 24 Sp z oo.

Siedziba Główna

Pallex 24 Sp z oo.

ul. Kołobrzeska 28,
80-394 Gdańsk

Hub Centralny

Pallex 24 Sp z oo.

ul. Rybickiego 41,
96-100 Skierniewice 

 

 

Najczęściej zadawane pytania o tanie przesyłki paletowe Pall-Ex:

 

Czy muszę podpisywać umowę, aby wysyłać palety Pall-Ex w donati24.pl?

By wysyłać palety Pall-Ex w donati24.pl nie trzeba podpisywać żadnej umowy. Nie trzeba również deklarować się, ile przesyłek będzie się wysyłać i jak często. Paletę Pall-Ex można nadać, korzystając z intuicyjnego formularza online, co jest rozwiązaniem prostym i szybkim.

 

Czy wymagana jest przedpłata i w jaki sposób mogę zapłacić za zamówienie palety Pall-Ex?

W przypadku, gdy wysyłasz paletę Pall-Ex jednorazowo lub po raz pierwszy, korzystając z intuicyjnego formularza zamówienia na donati24.pl, po wybraniu odpowiednich opcji zostaniesz poproszony o wykonanie płatności online. To sprawia, że twoje zamówienie zostanie natychmiast zrealizowane. Jeśli chcesz nadawać więcej przesyłek miesięcznie, skontaktuj się z nami. Ustalimy indywidualne warunki płatności za palety Pall-Ex lub te wysyłane za pomocą innych przewoźników, z jakimi współpracujemy. W każdej z opcji będziemy się starać, by wysyłanie przesyłek było jak najbardziej uproszczone.

 

Ile kosztuje wysyłka palety niestandardowej kurierem Pall-Ex?

Niestandardowe palety Pall-Ex, jeśli nie da się ich wycenić w automatycznym formularzu dostępnym na stronie internetowej, podlegają indywidualnej kalkulacji. Skontaktuj się z nami i opisz niestandardową przesyłkę, a znajdziemy idealne rozwiązanie.

 

Jakie usługi oferuje Pall-Ex?

Poza profesjonalnymi usługami kurierskimi firma Pall-Ex Polska zajmuje się również logistyką, do czego wykorzystuje nowoczesną flotę samochodów oraz gęstą sieć oddziałów rozlokowanych w całym kraju.

 

Ile trwa wysyłka palety Pall-Ex za granicę?

Czas dostawy palety Pall-Ex międzynarodowej jest uzależniony od odległości, jaką musi ona pokonać oraz wybranego środka transportu. Za każdym razem przewoźnik dokłada starań, by termin był jak najkrótszy. Terminy dostawy ustalane są podczas zamówienia palety.

 

Czy tylko firmy wysyłają palety?

Nie, to również często wykorzystywana opcja przez klientów indywidualnych. Palety Pall-Ex pozwalają na przykład wysyłać towary sprzedawane na aukcjach internetowych, jest to idealny pomysł na przeprowadzkę oraz nadanie dużego ładunku do rodziny czy przyjaciół.

 

Wyślij paletę z Pall-Ex

 

Informujemy, że ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x